TOP
Karma dla psów premium Made in Germany
Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.

Happy Cat VET Faser Mix

Happy Cat VET Faser Mix
Suplement diety do uregulowanego trawienia
Łagodna dla układu żołądkowo-jelitowego

Łagodna dla układu żołądkowo-jelitowego

Wzmacniająca florę jelitową

Wzmacniająca florę jelitową

Ze specjalnymi</br> kulturami stabilizującymi pracę jelit

Ze specjalnymi
kulturami stabilizującymi pracę jelit

Dla wrażliwych kotów

Dla wrażliwych kotów

VET Faser Mix

VET Faser Mix jest idealny do ustabilizowania fizjologicznego trawienia. Włókna prebiotyczne, takie jak pektyna, wysoka zawartość błonnika oraz zastosowanie mannanoligosacharydów (MOS) uzyskiwane ze ścian komórkowych drożdży wspierają zrównoważoną pracę jelit i regenerację flory jelitowej. Podawanie VET Fibre Mix w formie proszku umożliwia optymalne dawkowanie - nawet przy niewielkich ilościach.
Celuloza posiada właściwości, które mogą mieć korzystny wpływ na trawienie. Celuloza pozostaje w jelitach jako niestrawne włókno i przyczynia się do zwiększenia objętości treści jelitowej, ale nie dostarcza energii. Tym sposobem celuloza powoduje uczucie sytości i sprzyja zdrowemu ruchowi jelit i uregulowanemu trawieniu. Ponadto celuloza ma korzystny wpływ na biegunkę, ponieważ potrafi bardzo dobrze wiązać wodę w jelitach.

Pektyna jest jednym z tak zwanych prebiotyków, ponieważ jest mikrobiologicznie fermentowana przez bakterie jelitowe w jelicie grubym (= rozpuszczalne włókna). Bakterie jelitowe fermentują składniki błonnika, wytwarzając korzystne produkty przemiany materii, takie jak kwasy tłuszczowe, które wspierają zdrową florę jelitową: bakterie chorobotwórcze mają mniejszą zdolność do zagnieżdżania się w jelitach i wytrącania flory jelitowej z równowagi. Ponadto pektyny wspomagają regenerację błony śluzowej jelit.

Nasiona babki jajowatej (Psyllium) są również prebiotykiem, który jest szczególnie zalecany przy biegunkach, ponieważ może wiązać dużo wody, a także toksyn. Nasiona babki jajowatej są również znane jako dobry środek wspomagający trawienie u ludzi. W płynie pęcznieją i tworzą żelowy śluz, który chroni błonę śluzową jelita. Właściwość ta jest szczególnie cenna w chorobach zapalnych jelit.

Dalszymi składnikami suplementu są mannanoligosacharydy (MOS) i fruktooligosacharydy (FOS), np. inulina. Za tymi chemicznie brzmiącymi terminami kryją się naturalne składniki pochodzące ze ścian komórkowych drożdży i włókien roślinnych. Służą one jako składniki odżywcze dla prozdrowotnych mieszkańców jelit, np. bakterii kwasu mlekowego, i przyczyniają się do ich wzrostu. W ten sposób MOS i FOS wspierają zdrową równowagę flory jelitowej.

Mehr lesen
Może Cię to również zainteresować
Happy Cat VET Snack Sensitive Happy Cat VET Snack Sensitive VET Snack Sensitive
Chrupiąca przekąska dla wrażliwych kotów
Happy Cat VET Diät Intestinal trocken (sucha) Happy Cat VET Diät Intestinal trocken (sucha) VET Diät Intestinal trocken (sucha)
Do podawania przy ostrych i przewlekłych dolegliwościach żołądkowo-jelitowych
Happy Cat VET Diät Intestinal Low Fat trocken (sucha) Happy Cat VET Diät Intestinal Low Fat trocken... VET Diät Intestinal Low Fat trocken (sucha)
Dieta stosowana w przypadku zaburzeń przemiany tłuszczów