Premium Cat Food Made in Germany
Happy Cat

VET Aktizym

61094HC
Należy pamiętać, że produktu nie można kupić bezpośrednio na tej stronie. Aby przejść do sklepu i zakupić produkt, kliknij poniżej.
  • To compensate for an insufficient digestive function
  • Dla wrażliwych kotów
  • Wzmacniająca florę jelitową
  • Without animal components
Opis produktu

Wspomaga lepsze trawienie składników odżywczych u kota

Jeśli koty nie są w stanie wystarczająco rozłożyć i wykorzystać składników odżywczych zawartych w karmie, często pojawiają się problemy trawienne. Powodem tego może być fakt, że trzustka nie produkuje wystarczającej ilości enzymów trawiennych.
Dodatkowo wraz z wiekiem kota spada wydajność jego narządów. Może to oznaczać, że nie może już tak optymalnie wchłaniać składników odżywczych z pożywienia. Enzymy są za to odpowiedzialne i muszą być obecne w odpowiednich ilościach, aby zapewnić prawidłowe trawienie i odpowiednie zaopatrzenie.
Jako pionier zdrowej karmy dla zwierząt, opracowaliśmy ten wyjątkowy suplement diety. Dodanie VET Aktizym do karmy Twojego kota przy każdym posiłku zrekompensuje brak enzymów trawiennych, zapewniając optymalne trawienie i odżywianie.

Unikalny suplement diety dla kotów z z wrażliwym układem trawiennym.

Normalnie do wspomagania trawienia stosuje się enzymy zwierzęce (często pochodzenia wieprzowego lub wołowego). VET Aktizym jest jednak produktem naturalnym, który w ogóle nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Niesie to za sobą istotne korzyści:

VET Aktizym jest

  • szczególnie przyjazna dla środowiska i zrównoważona
  • receptura czysto roślinna i dlatego szczególnie dobrze tolerowana nawet przez wrażliwe koty z nietolerancjami pokarmowymi

Unikalny i naturalny skład VET Aktizym skutecznie wspomaga trawienie u kota, a jednocześnie odpowiada na specjalne potrzeby wrażliwych żywieniowo kotów.

Karma uzupełniająca dla dorosłych kotów

Zalecenie karmienia
Masa ciała (kg) Zalecana dawka początkowa na posiłek w gramach Zalecana dawka początkowa na posiłek w miarce
do 5 2 0,5
do 10 3-4 0,5-1

 

Ważne uwagi dotyczące stosowania:

- MINIMUM TRZY POSIŁKI => 3 X AKTIZYM:
Dzienną rację żywieniową karmy najlepiej podzielić na na trzy równej wielkości posiłki. Sama karma powinna być jak najbardziej wysokostrawna i raczej niskotłuszczowa. Do każdego posiłku należy dodać dostosowaną do potrzeb zwierzęcia ilość AKTIZYM. Małe rasy mają stosunkowo wysokie zapotrzebowanie na karmę w porównaniu do ras dużych i potrzebują ok. 0,4 g AKTIZYM na kg masy ciała na posiłek. Bardzo duże rasy wymagają ok. 0,2 g AKTIZYM na kilogram masy ciała na posiłek.

- MOŻLIWOŚCI MIESZANIA:
W karmach o dużej zawartości wody (karmy mokre) AKTIZYM można bardzo łatwo wymieszać. W przypadku karmienia karmą suchą, AKTIZYM może być zmieszany z odrobiną ciepłej wody i dodany do karmy. Alternatywnie, może być wymieszany z karmą suchą z niewielką ilością karmy mokrej lub niskotłuszczowego twarogu.

- PRAWIDŁOWA DAWKA:
Dawka AKTIZYM wymagana do uzyskania optymalnego efektu musi być dostosowana indywidualnie. Oznacza to, że w indywidualnych przypadkach może być nieco poniżej lub powyżej zaleceń. W przypadku zmiany karmy zwykle konieczne jest ponowne dostosowanie dawki AKTIZYM, dlatego zmianę karmy należy omówić z prowadzącym lekarzem weterynarii.

- ZMIANA PREPARATU ENZYMOWEGO
Przy zmianie sproszkowanych preparatów enzymatycznych na AKTIZYM-Pulver (proszek) zaleca się powolną zmianę w 10 % krokach, przez co najmniej 3 do 5 dni. Przy przejściu z wysokodawkowych preparatów enzymatycznych (kapsułek) na AKTIZYM zaleca się stosowanie obu preparatów w zalecanej ilości przez 3-4 dni. Następnie przez 3-4 dni należy stopniowo odstawić kapsułki.

Skład

Celuloza w proszku, maltodekstryna, produkt Rhizopus oryzae bogaty w białko 7 %, produkt Aspergillus oryzae bogaty w białko 4,5 %, produkty z przetwórstwa świeżych owoców i warzyw (koncentrat z owoców kiwi - Actinidia deliciosa-)

Składniki analityczne

Białko surowe 15,3 %, tłuszcz surowy 0,1 %, włókno surowe 21,0 %, popiół surowy 0,5 %

Dodatki

Witaminy/kg:
Witamina B12 (3a835) 12500 mg, tauryna (3a370) 200.000 mg, kwas foliowy (3a316) 50 mg

Reviews
Ähnliche Produkte

Ähnliche Produkte

Happy Cat
VET Diät Intestinal Low Fat trocken (sucha)
Dieta stosowana w przypadku zaburzeń przemiany tłuszczów
Happy Cat
VET Snack Sensitive
Chrupiąca przekąska dla wrażliwych kotów
Happy Cat
VET Diät Intestinal trocken (sucha)
Do podawania przy ostrych i przewlekłych dolegliwościach żołądkowo-jelitowych