Premium Cat Food Made in Germany
Happy Cat

VET Faser Mix

60940HC
Należy pamiętać, że produktu nie można kupić bezpośrednio na tej stronie. Aby przejść do sklepu i zakupić produkt, kliknij poniżej.
  • Ze specjalnymi kulturami stabilizującymi pracę jelit
  • Dla wrażliwych kotów
  • Wzmacniająca florę jelitową
  • Łagodna dla układu żołądkowo-jelitowego
Opis produktu

VET Faser Mix jest idealny do ustabilizowania fizjologicznego trawienia. Włókna prebiotyczne, takie jak pektyna, wysoka zawartość błonnika oraz zastosowanie mannanoligosacharydów (MOS) uzyskiwane ze ścian komórkowych drożdży wspierają zrównoważoną pracę jelit i regenerację flory jelitowej. Podawanie VET Fibre Mix w formie proszku umożliwia optymalne dawkowanie - nawet przy niewielkich ilościach.
Celuloza posiada właściwości, które mogą mieć korzystny wpływ na trawienie. Celuloza pozostaje w jelitach jako niestrawne włókno i przyczynia się do zwiększenia objętości treści jelitowej, ale nie dostarcza energii. Tym sposobem celuloza powoduje uczucie sytości i sprzyja zdrowemu ruchowi jelit i uregulowanemu trawieniu. Ponadto celuloza ma korzystny wpływ na biegunkę, ponieważ potrafi bardzo dobrze wiązać wodę w jelitach.

Pektyna jest jednym z tak zwanych prebiotyków, ponieważ jest mikrobiologicznie fermentowana przez bakterie jelitowe w jelicie grubym (= rozpuszczalne włókna). Bakterie jelitowe fermentują składniki błonnika, wytwarzając korzystne produkty przemiany materii, takie jak kwasy tłuszczowe, które wspierają zdrową florę jelitową: bakterie chorobotwórcze mają mniejszą zdolność do zagnieżdżania się w jelitach i wytrącania flory jelitowej z równowagi. Ponadto pektyny wspomagają regenerację błony śluzowej jelit.

Nasiona babki jajowatej (Psyllium) są również prebiotykiem, który jest szczególnie zalecany przy biegunkach, ponieważ może wiązać dużo wody, a także toksyn. Nasiona babki jajowatej są również znane jako dobry środek wspomagający trawienie u ludzi. W płynie pęcznieją i tworzą żelowy śluz, który chroni błonę śluzową jelita. Właściwość ta jest szczególnie cenna w chorobach zapalnych jelit.

Dalszymi składnikami suplementu są mannanoligosacharydy (MOS) i fruktooligosacharydy (FOS), np. inulina. Za tymi chemicznie brzmiącymi terminami kryją się naturalne składniki pochodzące ze ścian komórkowych drożdży i włókien roślinnych. Służą one jako składniki odżywcze dla prozdrowotnych mieszkańców jelit, np. bakterii kwasu mlekowego, i przyczyniają się do ich wzrostu. W ten sposób MOS i FOS wspierają zdrową równowagę flory jelitowej.

Zalecenie karmienia

Należy powoli przejść na wskazaną dzienną dawkę pokarmową. Nagła zmiana może mieć niepożądany wpływ na konsystencję kału zwierząt. Zaczynając od małych, codziennie zwiększonych ilości aż do zalecanej dziennej dawki pokarmowej, można optymalnie i stopniowo przystosować florę jelitową i motorykę jelit do zwiększonej zawartości błonnika.

Na fazę przestawiania należy przeznaczyć okres jednego tygodnia. Należy podzielić zalecaną dzienną dawkę równomiernie na posiłki. W przypadku stosowania karmy suchej, zaleca się wcześniejsze namoczenie jej w letniej wodzie.

Przed podaniem należy namoczyć proszek w letniej wodzie, a następnie wymieszać z karmą suchą lub mokrą .
Dokładnie zważyć zalecaną ilość suplementu za pomocą wagi.

Jedna miarka zawiera około 5 g.

Zalecana dzienna dawka pokarmowa dla psów i kotów

Masa ciała (kg) Minimalna ilość na dzień (g) Maksymalna ilość na dzień (g) Ilość wody (ml)
3-4 1,5 - 2 3 - 4 20 - 40
5-10 2,5 - 5 5 - 10 25 - 100
15-20 7,5 - 10 15 - 20 75 - 200
25-30 12,5 - 15 25 - 30 125 - 300
30-40 15 - 20 30 - 40 150 - 400
50-60 25 - 30 50 - 60 250 - 600
Skład

Celuloza, nasiona babki jajowatej, pektyna (10,0 %), olej słonecznikowy, korzeń cykorii*, drożdże* (wyciąg 1,0 %; odpowiada MOS 0,2 %)

*) suszona/y/e

Składniki analityczne

Białko surowe 2,5 %, tłuszcz surowy 3,9 %, włókno surowe 44,5 %, popiół surowy 0,9 %, sód 0,1 %

Dodatki

Brak

Reviews
Ähnliche Produkte

Ähnliche Produkte

Happy Cat
VET Snack Sensitive
Chrupiąca przekąska dla wrażliwych kotów
Happy Cat
VET Diät Intestinal Low Fat trocken (sucha)
Dieta stosowana w przypadku zaburzeń przemiany tłuszczów
Happy Cat
VET Diät Intestinal trocken (sucha)
Do podawania przy ostrych i przewlekłych dolegliwościach żołądkowo-jelitowych