hc katze freigaenger grass

Inicjatywa na rzecz zrównoważonego rozwoju

Nasze zaangażowanie i odpowiedzialność wykraczają poza miskę.

Od pokoleń Interquell Petfood stoi za zdrową i zróżnicowaną karmą dla zwierząt, biorąc odpowiedzialność za ludzi, zwierzęta i środowisko.
Kochamy zwierzęta i szanujemy przyrodę. Dlatego chcemy zapewnić każdemu zwierzakowi długie, zdrowe i szczęśliwe życie. Każdego dnia angażujemy się w produkcję dostosowanej do danego gatunku, zrównoważonej karmy dla zwierząt. W ten sposób chcemy pozostawić najmniejszy możliwy ślad ekologiczny. Surowce pozyskujemy ze zwierząt hodowlanych w przeważającej mierze regionalnych i hodowanych w sposób właściwy dla danego gatunku. Opracowujemy również nowe produkty z alternatywnymi źródłami białka, takimi jak owady. Wspieramy aktywną ochronę zwierząt i gatunków i skupiamy się na innowacyjnych projektach wokół ochrony zwierząt domowych, gospodarskich i dzikich. Promujemy również akcję psy biurowe. W naszej siedzibie w Wehringen już 21 psów przyczynia się do przyjemnej atmosfery w pracy.

Z przekonania...

... chcemy być firmą zrównoważoną

hc unsere werte herr mueller

Dyrektor zarządzający Georg Müller

Jako firma rodzinna trzeciej generacji, stoimy na straży naszej odpowiedzialności i chcemy nadać tematowi zrównoważonego rozwoju w Interquell Petfood strategiczną orientację. Nasza inicjatywa na rzecz zrównoważonego rozwoju jest zintegrowaną koncepcją i główną siłą napędową dynamicznego i udanego rozwoju przedsiębiorstwa, którego celem jest bardziej zrównoważona przyszłość.

Andreas Müller, kierownik projektu Inicjatywa na rzecz zrównoważonego rozwoju

Jako członek młodego pokolenia w naszej rodzinnej firmie, zrównoważony rozwój w harmonii z naszą planetą i naszym społeczeństwem jest dla mnie bardzo ważny. Z tym wielkim i międzypokoleniowym wyzwaniem trzeba się mierzyć krok po kroku. W ten sposób chcemy sprostać odpowiedzialności wobec naszych klientów i pracowników, naszych zwierząt, ale oczywiście także wobec wszystkich innych grup interesu i przyszłych pokoleń.

content nachhaltikeit_andreas mueller

Z miłości do środowiska...

...rozpoczęliśmy inicjatywę zrównoważonego rozwoju

Andreas Müller jako kierownik projektu założył, przy wsparciu ekologa, w 2020 roku Inicjatywę na rzecz zrównoważonego rozwoju. Od tego czasu zorganizowane zespoły pracują nad środkami ochrony środowiska i zrównoważonymi projektami dla wszystkich obszarów Interquell Petfood, które są następnie wdrażane krok po kroku.

Przykłady działań na rzecz ochrony środowiska w firmie Happy Cat